čtvrtek, 19 prosinec 2019 21:49

Den třetí Doporučený

Napsal(a) Já
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Tak to byl rozdíl! Konečně pořádně vyspaný a i přes včerejší neúspěch plný elánu do dalšího rybolovu. Dnes vyrážíme na opačnou stranu od našeho ubytování, než minulé dny. Nejdřív se jedeme podívat na zařízení k chovu lososů. Několik velkých, oválných klecí potopených v moři. V nich tisíce lososů našlapaných doslova jako sardinky v plechovce. Do klecí se neustále z pohyblivého ramena sypou granule na výkrm. To by měl vidět každý kdo miluje lososy jako jídlo. Opravdu špičkově zdravá ryba! Vychovaná v zajetí jako brojleři, krmená granulemi bůhví jakého složení! 

Neustále při tom chytáme. Je to sice o malinko lepší než včera, ale žádný zázrak to není. Sen tam nějaká treska tmavá a objevilo se i pár makrel. No já jsem na makrelu zatím štěstí neměl. Jarda, je spokojený sice jen částečně, ale má alespoň ryby na jídlo a možná i něco poprvé zůstane na zmrazení.

Na pozdní oběd Jarda uvařil gulášovku ze sáčku. Docela dobře ji ale dochutil svým kořením a uzeným masem. Jsem rád, že nedělal ryby... No a ještě větší překvapení na večeři. Připravil jen něco málo ryb a pustil se do výroby tataráku. Pro mně zase nic zajímavého - tatarák nejím! Je z toho trochu zklamaný, prý mi chtěl udělat radost, že udělá něco jiného než ryby, když je nemusím. Bohužel to zase nevyšlo, to už bych raději tu rybu než ten tatarák. Nasmažil k němu ale spoustu topinek a to mi přišlo k chuti, těch jsem snědl tolik, že i Jarda byl spokojený, že mi něco chutná.

Po večeři se opět dáváme do našeho povídání, popíjení piva a sem tam i něčeho ostřejšího. Je půlnoc a jdeme spát.

Číst 370 krát Naposledy změněno čtvrtek, 19 prosinec 2019 22:22
Více z této kategorie: « Den druhý Berou ! »

Zanechat komentář

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.